Tréninkové psychotesty k policii a dalším bezpečnostním sborům
kPolicii.ePsychotesty.cz

Test pozornosti (N2)

Test N2 je velmi náročný rychlostní test, kterým se měří selektivní vizuální pozornost, kdy tento vychází z principu testu pozornosti d2-R, který je uchazečům o práci u policie a dalších bezpečnostních sborů nebo náročných civilních profesí, předkládán jako první výkonový test. Jeho důležitost je v uceleném kontextu psychologických testů značná a slouží především k prvotnímu zjištění vhodnosti uchazečů z hlediska měření míry jejich reakce a orientace v zátěžových situacích, a to zejména z důvodu udržení pozornosti pod časovým tlakem.

Vaším úkolem je v tabulce, tvořené celkem 48 náhodně rozmístěnými písmeny „u“ a „n“, označenými tečkami (nad nebo pod, a nad i pod), v časovém limitu 18 vteřin vybrat pouze taková písmena „n“, která mají u sebe právě dvě tečky. Tato úloha se bude opakovat celkem 14x, kdy k úspěšnému vypracování celého testu je třeba v každé úloze vybrat alespoň 34 správných písmen, přičemž výběr každého písmena „u“ nebo písmena „n“ s méně i více než dvěma tečkami je penalizován odečtením 1 bodu.

Kliknutím ZDE si můžete názorně vyzkoušet výběr písmen, která budete v tomto testu vyhledávat.

Vyberte všechna písmena „n“ s právě dvěma tečkami
ṳ̈
ṇ̇
n̤̈
ụ̇
Začít test
Koupit platné ID
Přerušit test
Odejít

Můžete být úspěšní

Získejte dostatečnou zkušenost a jistotu procvičováním policejních psychotestů, které jsme pro vás připravili. Tréninkem a jejich soustavným opakováním můžete své šance na úspěch u skutečných psychotestů zvýšit i mnohonásobně!